Kabiny prysznicowe szklane do nowoczesnej łazienki

Wystrój nowoczesnej łazienki powinien być estetyczny, a także funkcjonalny i praktyczny. Do dominujących trendów należy minimalizm, który charakteryzuje się stonowaną kolorystyką, brakiem zbędnych dekoracji, a także stosowaniem materiałów takich jak metal i szkło. Czy szklana kabina prysznicowa – http://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe/ – to dobre rozwiązanie dla Twojej łazienki? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tekście.

Kabiny prysznicowe szklane – czy warto?

Szkło jest bardzo uniwersalnym materiałem, który doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami również w łazience. Szkło optycznie powiększa pomieszczenia i sprawia, że wydają się bardziej przestronne i jaśniejsze. Z tego powodu zastosowanie tego materiału jest dobrym pomysłem zarówno w dużym wnętrzu, jak i w małej łazience. Jednocześnie elementy wykonane ze szkła prezentują się estetycznie i elegancko. Praktycznie zawsze wyglądają dobrze i można je bez problemu łączyć z innymi materiałami. Doskonale pasują do części wykonany z metalu, a także do różnych rodzajów płytek ceramicznych. Kabiny prysznicowe szklane są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na estetycznym wykończeniu łazienki.

Kabina prysznicowa w aranżacji łazienki

Kabina prysznicowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Ważne jest wybranie kabiny odpowiedniej wielkości, która będzie pasowała rozmiarami do łazienki. Pod tym względem dostępny jest duży wybór rozwiązań, w tym kabiny narożne, zajmujące niedużo miejsca i jednocześnie zapewniające wygodę. Obudowa kabiny prysznicowej może być wykonana z wielu różnych materiałów, szkło na pewno wyróżnia się eleganckim wyglądem. Będzie się dobrze prezentować także w minimalistycznych wnętrzach, w otoczeniu stonowanych kolorów i jednolitych płytek. W przypadku szkła jednak bardzo istotne jest utrzymanie go w idealnej czystości, ponieważ tylko pod tym warunkiem kabina będzie się dobrze prezentować. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, osady i zacieki występujące na szklanej powierzchni popsują efekt.

Kabina z brodzikiem czy bez?

Szklane kabiny prysznicowe często występują w nowoczesnej wersji bez brodzika. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Oprócz nowoczesnego wyglądu, jest wygodniejsze w użytkowaniu dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się. Kabina bez brodzika typu walk-in jest ostatnio bardzo popularna. Prezentuje się elegancko, łatwo utrzymać ją w czystości i ma bardzo prostą konstrukcję.

Warto jednak pamiętać, że brodzik również ma swoje zalety. W przypadku kabiny z brodzikiem łatwiej wykonać całą instalację oraz odpływ. W niektórych sytuacjach głęboki brodzik jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli w łazience nie ma wanny. Można go wykorzystać do namoczenia prania lub do wykąpania psa. Montaż kabiny walk-in bez brodzika najlepiej zaplanować już na etapie wykańczania łazienki, w przeciwnym wypadku przygotowanie odpływu będzie wymagało remontu całego pomieszczenia.

Warto również pamiętać, że szklana kabina prysznicowa produkowane są ze szkła hartowanego wysokiej jakości. Jest to materiał, który charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia, co oznacza, że takie szkło trudno zbić. Dodatkowo w przypadku silnego uderzenia rozpada się na wiele fragmentów, które nie mają ostrych krawędzi, więc nie są niebezpieczne.

Szklana kabina prysznicowa będzie z pewnością ozdobą łazienki. Takie rozwiązanie jest modne i na pewno jeszcze przez długi czas będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony osób, szukających ciekawych sposobów na wykończenie łazienki. Wybór kabin ze szkła jest ogromny, więc można znaleźć projekt, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb i aranżacji pomieszczenia.

Czytaj więcej: https://carbo-boks.pl/2018/08/22/pomyslowa-lazienka-plytki-3d/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *