Czy warto wybrać auto z salonu – za i przeciw

Zakup samochodu jest zawsze poważną decyzją, którą należy dokładnie przemyśleć. Od wybrania odpowiedniego modelu w dostępnym przedziale cenowym zależy, czy auto spełni wszystkie funkcje i będzie dobrym partnerem kierowcy. Pierwszą decyzją, podejmowaną przed zakupem jest opcja – samochód nowy z salonu czy też używany z rynku wtórnego. Oczywiście wybór zawsze jest indywidualną decyzją, zgodną z preferencjami przyszłego właściciela, ale warto rozważyć wszystkie plusy zakupu nowego auta, które zdecydowanie przeważają nad kupnem używanego.

Nowe auto z salonu – możliwość indywidualnego skonfigurowania wyposażenia

Zdecydowanie na korzyść nowego samochodu przemawia możliwość wyposażenia go we wszystkie potrzebne technologie, które sprawią, że będzie on optymalnym środkiem transportu i spełni wszystkie oczekiwania. Aby sprawdzić z jak bogatą i przystępną ofertą wychodzi na przeciw klientom salon Toyoty. Z całą pewnością auto skonfigurowane zgodnie z życzeniem przyszłego posiadacza, sprawi wiele radości oraz będzie funkcjonalnym i niezawodnym partnerem w pracy oraz prywatnych podróżach.

auto z salonu

Wybór dodatkowego wyposażenia jest niezwykle rozbudowany. Można w aucie zamontować odpowiedni rodzaj klimatyzacji, radioodtwarzacz z ultranowoczesnymi funkcjami, elektrycznie sterowane szyby, elektryczne lusterka, komputer pokładowy, dodatkowe poduszki powietrzne, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, a także wiele innych innowacyjnych dodatków, bardzo poprawiających komfort użytkowania samochodu.

Auto doposażone w opcje odpowiadające konkretnemu kierowcy lepiej sprawdza się podczas jazdy, ponieważ jest doskonale przygotowane do pokonywania różnego rodzaju dróg. Kierowca, który będzie jeździł swoim autem przeważnie w mieście, potrzebuje innego rodzaju wyposażenia, niż osoba jeżdżąca w trudniejszym terenie poza drogami publicznymi lub w górach.

To właśnie decyzja o zakupie nowego auta daje możliwość idealnego dopasowania go do kierowcy, z którym powinien stanowić zgrany tandem. Salon dealera jest miejscem, gdzie można się o tym przekonać.

Auto z salonu
pewność i bezpieczeństwo

Decydując się na zakup auta salonowego, można mieć stu procentową pewność, co do jego stanu technicznego oraz źródła pochodzenia. Salon przekazując w ręce klienta auto daje gwarancję, że zostało ono sprawdzone przez wykwalifikowanych mechaników i nie kryje w sobie żadnych niespodzianek, które mogłyby ujawnić się w trakcie jego eksploatacji. Takiej pewności nigdy nie ma w przypadku zakupu samochodu używanego z rynku wtórnego.

Każde auto posiada pełną dokumentację techniczną, która potwierdza jego przebieg, a także całą historię serwisowania. Zdecydowanie warto rozważyć zakup auta z salonu, ponieważ płacąc cenę tej transakcji, z pewnością będzie to jedyny koszt, który trzeba ponieść. Kupując auto używane nigdy nie ma pewności, czy za chwilę nie będą konieczne nieprzewidziane naprawy, które koszt zakupu znacznie podniosą.

Korzystne rozwiązania finansowe dla klienta salonu

Kupujący auta na rynku wtórnym z reguły podnoszą argument, że używany samochód jest po prostu tańszy, tak rzeczywiście może być. Jednak biorąc pod uwagę wcześniej opisane aspekty zakupu auta salonowego, ten argument jest jedynym, który może być minusem. Salon samochodowy wychodzi na przeciw klientom, oferując różne, bardzo dogodne formy płatności, takie jak leasing lub dobry kredyt.

Te formy rozliczenia zakupu są wciąż modyfikowane w taki sposób, aby jak najlepiej dostosować płatności do możliwości i potrzeb każdego klienta. Proponuje się bardzo dogodne warunki uzyskania kredytów, a sposób załatwiania formalności, związanych z jego przyznaniem jest uproszczony i wygodny. Przy minimalnej wpłacie własnej można cieszyć się wymarzonym autem, praktycznie nie odczuwając żadnych niedogodności związanych z płaceniem rat kredytu.

Toyota Highlander

W przypadku firm leasingowych forma zakupu auta jest bardzo korzystna, ponieważ płatności są rozłożone na wiele miesięcy, harmonogram spłat jest indywidualnie dopasowany do potrzeb i możliwości firmy, a procedura uzyskania leasingu jest niezwykle prosta.

Dodatkowym atutem, jaki niesie ze sobą zakup auta z salonu, jest możliwość uzyskania bardzo korzystnych pakietów ubezpieczeniowych. Salon we własnym zakresie negocjuje z firmami ubezpieczeniowymi bardzo korzystne warunki ubezpieczenia aut, które posiada w swojej ofercie sprzedażowej. Tego rodzaju współpraca pomiędzy salonem a ubezpieczycielem przekłada się na bardzo korzystne pakiety AC i OC dla kupujących samochody salonowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *