Gdzie sprawdzą się płyty warstwowe?

Szybkie w montażu, wszechstronne, ekonomiczne i bezpieczne. To tylko niektóre z zalet płyt warstwowych – jest to alternatywa dla innych materiałów, a najczęścies służy do budowy dużych obiektów. Ich parametry są odpowiedzią na wszystkie wyzwania związane z taką inwestycją.

Ścienne i dachowe płyty warstwowe

Płyty warstwowe można podzielić na ścienne, które służą do budowy ścian zewnętrznych i działowych oraz do obudowy stropów. Płyty dachowe warstwowe są również stosowane w budownictwie. Co je wszystkie łączy, niezależnie od tego, gdzie są stosowane? Dzięki części rdzeniowej, czyli wewnętrznej warstwie wykonanej ze sztywnej pianki PIR, płyty warstwowe są bardzo dobrym izolatorem. Ciepło nie „ucieka” z budynku, co przekłada się na jego energooszczędność i niższe koszty ogrzewania. Dodatkowo rdzeń zapewnia odpowiednie parametry akustyczne w pomieszczeniach. Ponadto montaż płyt kompozytowych jest szybki i łatwy. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań w budownictwie.

Bezpieczny materiał

Ale na tym się nie kończy. Wewnętrzna warstwa panelu ściennego jest otoczona płytami stalowymi, które są odporne na zginanie i zapewniają właściwą nośność konstrukcji zewnętrznej budynku (np. utrzymanie dachu na podstawie panelu ściennego). Wszystko to sprawia, że płyty warstwowe elewacyjne mogą zapewnić bezpieczne użytkowanie budynku przez wiele lat. Branża budowlana, a w szczególności właściciele firm, przy realizacji nowych inwestycji coraz częściej kierują się takimi priorytetami jak efektywność energetyczna i ekologia.

Gdzie sprawdzą się płyty warstwowe?

Płyty warstwowe są wykorzystywane do budowy hal produkcyjnych, magazynów czy obiektów sportowych. Ponadto płyty warstwowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, do budowy komór chłodniczych czy magazynów żywności. Wykorzystywane są również w rolnictwie do budowy kurników, chlewni dla bydła, pieczarkarni czy chlewni. Krótko mówiąc, jest to dobry lekki materiał na powłoki dla wszystkich typów dużych obiektów sześciennych.

Aspekt wizualny jest również ważny przy budowie magazynów czy stadionów sportowych. Panele kompozytowe można zakupić w różnych kolorach i co ważne, są one produktem gotowym, który nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, takich jak malowanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *