Wyższy poziom i inna koncepcja hotelu

Osoby odwiedzające hotele coraz częściej odczuwają potrzebę zupełnie innego potraktowania ich potrzeb oraz pragną unikać szablonowych rozwiązań w trakcie wypoczynku w hotelu. Wiele budynków hotelowych przytłacza formą, organizacją, wyglądem pokoi oraz menu kulinarnym. Niestety, ale ta klasyczna formuła coraz rzadziej odpowiada użytkownikom, którzy oczekują czegoś ciekawszego i bardziej wyjątkowego. Dlatego też powstały koncepty tzw. hoteli butikowych, które stają się coraz popularniejsze w Polsce.

Czym charakteryzuje się taki hotel?

Warto wiedzieć, że w warstwie organizacyjnej jak organizacja rezerwacji, oprogramowanie dla hoteli, system rozliczania – nic się specjalnie nie zmienia. Różnica główna tkwi w tym, że hotel butikowy zachowywać musi konkretny koncept, za którym powinien bezwzględnie podążać i który powinien być realizowany przez następujące elementy:

• Wystrój wnętrz,
• Kolorystykę obiektu,
• Wygląd budynku,
• Lokalizację,
• Poprzednie przeznaczenie budynku,
• Zastosowanie określonych dzieł sztuki,
• Konceptualna kuchnia,
• Koncepcyjne atrakcje dla użytkowników hotelu.

To właśnie w tych elementach tkwi podstawowa różnica, która wyróżnia hotele butikowe. Bardzo często w tych hotelach unika się pewnych klasycznych rozwiązań, jak numerowanie pokoi lub też system klasycznej obsługi hotelowej. Twórcy wielu hotelów butikowych starają się również, aby ich obiekty były maksymalnie przyjazne dla użytkowników – szczególnie w zakresie komfortu wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Bardzo ważne w hotelach butikowych okazuje się przede wszystkim to, aby stworzyć dla odwiedzających serdeczna i gościnna atmosferę. Często realizowane to jest między innymi poprzez własną kuchnię, która oparta jest np. o regionalne produkty. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które przyciąga coraz większą liczbę gości. Również bardzo ważne jest opracowanie w sposób niesztampowy wystroju pokoi. Bardzo często w pokojach odnaleźć można nie seryjne meble i wyposażenie, a np. odrestaurowane wnętrza z danej epoki lub pokoje stylizowane na jakiś warsztat rzemieślniczy – oczywiście wszystko z zachowaniem stylu, autentyczności oraz jakości.

Jak wygląda zarządzanie takim hotelem?

Nawet hotele butikowe wymagają inteligentnego zarządzania. Prowadzenie takiego obiektu na pewno ułatwia inteligentne oprogramowanie dla hoteli, które będzie również pomocne w kontekście rezerwacji, rozliczania oraz zapewniania dostępu do dodatkowych usług dla gości hotelowych. Dobre rozwiązania informatyczne znacząco ułatwiają zapanowanie nad obiektem, który nie mieści się w pewnych klasycznych kanonach hotelarstwa. Bardzo dużym ułatwieniem dla prowadzących taki hotel jest inteligentne oprogramowanie dla hoteli (np. http://www.chart.pl/news/co-cechuje-hotel-butikowy/), które pozwala między innymi na wysyłanie gościom informacji o aktualnym menu hotelowym, zamawianiem sprzątania oraz innych usług za pomocą swojego telefonu. To wygodna i komfortowa formuła dla wszystkich użytkowników, z której na pewno warto skorzystać, gdy prowadzi się nieszablonowy obiekt hotelarski.

Dowiedz się dlaczego warto wybrać hotel z SPA – kliknijhttp://fejsik.pl/dlaczego-warto-wybrac-hotel-ze-spa/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *