Czy opłaca się brać kredyty na firmowe auta?

Wartą rozważenia jest bez wątpienia kwestia opłacalności kredytów na samochody firmowe – http://auta-firmowe.pl/kredyt-na-samochod-firmowy/. Wielu użytkowników samochodów zastanawia się bardzo głęboko nad tym, czy opłacalny jest kredyt na swój własny samochód, czy też lepiej jest np. skorzystać z leasingu albo wynajmu długoterminowego. Obecnie mamy dobry czas na zadawanie pytań, czy kredyt na samochód firmowy jest dobrym wyjściem – wynika to przede wszystkim z faktu zmian w stopach procentowych oraz niepewnej przyszłości wielu polskich przedsiębiorstw.

Zachęta do zakupu nowego auta – co robią dealerzy?

Dla dealerów segment przedsiębiorców dalej jest niezwykle istotny z punktu widzenia segmentu sprzedaży pojazdów osobowych oraz innych rodzajów pojazdów. Salony samochodowe starają się przygotowywać specjalne oferty w zakresie finansowania oraz dodatkowego wyposażenia dla pojazdów firmowych, co wynika oczywiście z chęci zdominowania tego rodzaju niszy na rynku. Niemniej jednak musimy wziąć pod uwagę kwestie tyczące się tego, czy kredyt na samochód firmowy dalej będzie opłacalny. Oto bowiem, pojawiają się liczne zmiany w zakresie rozliczania korzystania z leasingu oraz niepewna sytuacja i przyszłość kredytów na samochody firmowe. Leasing stał się dla wielu użytkowników pojazdów firmowych swoistą wymówką w zakresie użytkowania samochodu firmowego dla celów prywatnych – często kupowane były niepotrzebne pojazdy, a koszty jego zakupu stanowiły de facto koszty ponoszone przez przedsiębiorstwa. Cóż, tutaj zawsze istnieje pewna trudność i niestety coraz częściej będziemy zmuszeni do tego, aby zamiast leasingu lub kredytu wybrać długoterminowy wynajem pojazdów samochodowych. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z faktu, iż możliwe są dodatkowe obostrzenia w zakresie eksploatacji pojazdów firmowych dla celów prywatnych – między innymi będą się one tyczyć rozliczania przejazdów oraz ogólnie rozliczania kosztów zakupu pojazdów, jako dodatkowego elementu kosztów uzyskania przychodu.

Używane czy nowe auto na kredyt?

Warto wiedzieć, że jesteśmy w stanie również pozyskać kredyt na samochód firmowy nie tylko w obrębie samochodów prosto z salonu. Istnieje wiele atrakcyjnych form finansowania pojazdów używanych. W tym segmencie rekomendowane jest jednak to, aby skorzystać nie z komisów oraz pojazdów o niewiadomej przeszłości. Pewniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw jest skorzystanie ofert samochodów używanych, które sprzedawane są przez dealerów danej marki. Uzyskujemy często wtedy dostęp między innymi do obsługi serwisowej, napraw gwarancyjnych oraz pewność, co do realnego stanu technicznego samochodu, na który brany jest kredyt. Niewątpliwie używane samochody cechują się niższą ceną oraz mają bardziej rzeczywisty stosunek ceny do jakości pojazdu – jest to więc swoista oszczędność. Warto zwrócić uwagę na możliwości finansowania zakupu pojazdów używanych – coraz częściej bowiem dealerzy uruchamiają również usługi finansowe na zakupy tego rodzaju pojazdów, co znacząco ułatwia wzięcie korzystnego kredytu lub leasingu na zakup wybranego pojazdu.

Dobrze jest postawić na komfortowe rozwiązania w zakresie realizacji zakupów pojazdów samochodowych. Nie jest to nic specjalnie skomplikowanego i możliwe jest nabycie komfortowego oraz funkcjonalnego pojazdu samochodowego dla potrzeb swojego biznesu. Przeglądnięcie ofert oraz porównanie leasingu i kredytu jest bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich przedsiębiorców poszukujących własnego pojazdu samochodowego. Czas postawić na funkcjonalne rozwiązania w zakresie finansowania samochodów, takie jak kredyt na samochód firmowy oraz leasing.

Dowiedz się dlaczego warto warto wybrać się do Toyota Katowice komis – kliknij-  http://fejsik.pl/toyota-katowice-komis-dlaczego-warto-kupic-tam-samochod/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *