Jak zapewnić komfort kibicom na boiskach sportowych?

Sport dla Polaków jest bardzo istotny. To podczas rozgrywek sportowych Polska potrafi się zjednoczyć i dopingować biało-czerwonych. Ostatni przykład to Mistrzostwa Świata w siatkówce, gdzie Polacy pokonali w finale Brazylię. Sport ciągle się rozwija i dzięki temu ciągle przybywa sympatyków i ludzi, którzy chcą zacząć się ruszać. Sportowcy zazwyczaj mówią otwarcie, że startują i grają dla kibiców, bo to oni są ich odbiorcami. Idąc tym tropem, to organizator imprezy (obojętnie na jaką skalę) musi dostosować boisko sportowe, gdzie odbędzie się mecz do kibica. W tym artykule zostaną przedstawione rzeczy, na które kibic zwraca największą uwagę i co może zrobić organizator imprezy, żeby jak najwięcej ludzi przychodziło na jego widowisko.

Miejsce dla kibiców

Kibice na widowiskach sportowych zazwyczaj siedzą na krzesełkach. Ważne, jest aby siedzisko było wytrzymałe, czyste i wygodnie się na nim siedziało. Każda osoba siedziała kiedyś na krzesełku, które było bardzo niewygodne i po chwili miało się ochotę z niego zejść. Skoro jakaś osoba decyduje się zapłacić za oglądanie danego spotkania, to wiąże się to z tym, że musi wyjść zadowolona z meczu i mieć chęć tam wrócić.

Dobrą opcją są także miejsca VIP, gdzie dana osoba zapłaci więcej za miejsce, ale będzie miała 100 proc. pewność do tego, że będzie to miejsce wygodne, a może nawet czasami z bufetem i miłą obsługą. Oglądanie meczu w takim wygodnym miejscu na pewno będzie zachęcało do powrotu i ponownego skorzystania z droższej oferty.

Oświetlenie boisk sportowych

Tak samo jak za wygodę odpowiadają krzesełka, tak za oglądanie spotkania odpowiada światło. Mecze odbywają się coraz częściej w godzinach wieczornych, gdzie niestety nie można liczyć na światło słoneczne i potrzebne jest oświetlenie boisk rsportowych światłem sztucznym. Bardzo istotne jest to, żeby światło nie raziło kibica w oczy, a także żeby każdy metr boiska był oświetlony. Światło dawane przez reflektory jest uznawane za najważniejszy aspekt oglądania spotkania, jest to dość oczywiste, ponieważ jeśli nie byłoby światła sztucznego, to dany mecz nie mógłby się odbyć wieczorem. Także wszelkie rozpoczęcia meczu mogą odbyć się z pięknym pokazem świateł co nie tylko zaciekawi obserwatora, ale także wprowadzi w klimat spotkania.
Trzeba także zwrócić uwagę na oświetlenie stadionu z zewnątrz. Bardzo wiele klubów prześciga się w tym pokazie świateł na tle swoich boisk. To bardzo spektakularne i także pokazuje, że można się dobrze bawić nie tylko na stadionie, ale i pod nim.

Ogrodzenie boiska

Jest to także ważny czynnik pod względem oglądania spotkania. W Polsce bardzo często boiska są ogrodzone, a jeśli nie to części trybun, gdzie usiądą kibice gości muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jest to spowodowane przepisami, które określają zabezpieczenia na meczu. Jeśli chodzi o oglądanie spotkania, to warto zadbać o to, żeby nic nie przeszkadzało kibicowi w jego obejrzeniu. Nikt by nie chciał oglądać meczu mając przed sobą kratkę lub plastikową szybę. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj boisko, na którym swoje mecze rozgrywa Juventus Turyn i jest to pierwsze boisko we Włoszech, które jest pozbawione barierek, a trybuny znajdują się zaledwie 7,5 m od murawy stadionu.

Komfort poruszania i czystość

Warto także zadbać o szczegóły, jak czysta toaleta, czy sprawne przechodzenie kibiców przez kasy stadionu. Dzięki takim małym szczegółom, kibic będzie z chęcią wracał na mecz i nie będzie narzekał na organizatora spotkania, a ewentualnie na drużynę, której jest kibicem.

Podsumowując, kibice są głównym rynkiem docelowym dla organizatorów spotkań sportowych. To od nich zależy czy marketing i przygotowania do danego eventu się udały. Warto zadbać o odpowiednie miejsce do siedzenia dla kibiców, żeby każdy czuł się komfortowo i wytrzymał na siedząco całe spotkanie. Oświetlenie boisk sportowych jest to najważniejsza część meczu i to ono może zaciekawić, a także spowodować, że kibic będzie siedział z zainteresowaniem wyrysowanym na twarzy. Oświetlenie to nie tylko reflektory oświetlające mecz, ale także cały stadion.

Dowiedz się na więcej na  temat ogrodzeń przenośnych na imprezy masowe –http://jadczak.pl/ogrodzenia-przenosne-sluza-ochrony-imprez-masowych/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *