Płytki Chevron – modne i stylowe rozwiązanie do Twojego domu

Aranżowanie wnętrza swojego domu to wspaniały czas w życiu. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy z każdej strony otaczają nas inspiracje wnętrzarskie, a sklepach nie brakuje pięknych przedmiotów oraz materiałów do wykończenia. Trzeba jednak sporo przemyśleć, by dokonać trafnych wyborów i swój dom urządzić tak, by podobał się przez wiele lat. Jeden z najważniejszych aspektów to dobór odpowiedniej podłogi.

W sklepach jest bardzo wiele rozwiązań, tak naprawdę na każdą kieszeń. Niektórzy decydują się zatem na panele drewnopodobne, inni wybierają podłogą z prawdziwych drewnianych desek. Jest też bardzo wielu miłośników klasycznego parkietu drewnianego, który tak pięknie prezentuje się w mieszkaniach na przykład w starych kamienicach. Popularne są też podłogi betonowe, lub całe wyłożone marmurem. Ile osób tyle rozwiązań. Jedno, które z pewnością warto wziąć pod uwagę to wyłożenie podłogi za pomocą płytek drewnopodobnych, który można ułożyć w bardzo modny wzór Chevron – http://dagmaplytki.pl/?id=blog&post=plytki-chevron-n-francuska-elegancja-i-nietuzinkowy-design. Ostateczny efekt będzie doskonały – uzyska się efekt taki, jakby na podłodze był był położony prawdziwy drewniany parkiet.

Piękne płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie to jest klasycznie wygląda podłoga drewniana, a jednocześnie chcą uniknąć problemów, jakie czasami łączą się z położeniem takiej podłogi. Po pierwsze to wysoka cena podłóg drewnianych. Płytki drewnopodobne są rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, a ułożenie ich we francuski wzór Chevron pozwala tak naprawdę uzyskać efekt parkietu.

Po drugie – pielęgnowanie podłogi z płytek nie wymaga aż takich starań jak w przypadku podłogi drewnianej. Dla osób, które cenią sobie czas i wygodę, oraz proste rozwiązania, to zatem najlepszy wybór. Drewniane podłogi wymagają też odpowiednich zabiegów konserwacyjnych, tak by przez wiele lat drewno zachowało dobrą jakość. Wszystko to generuje kolejne koszty oraz kolejne działania. Znowu potrzebne są pieniądze oraz czas. Jeżeli zatem zdecydujemy się na położenie płytek drewnopodobnych w całym domu, problem konserwacji podłogi zwyczajnie znika. Poza tym trzeba jeszcze wspomnieć o same eksploatacji podłogi – płytki drewnopodobne nawet po wielu latach wciąż wyglądają doskonale i idealnie. Nie niszczą się i nie zużywają tak, jak na przykład podłoga ze zbyt miękkiego drewna. Czy kogoś trzeba jeszcze przekonywać do tego, że to doskonałe rozwiązanie do domów, w których są zwierzęta, do biur oraz miejsc, w których przewija się spora liczba osób.

Salon z płytkami drewnopodobnymi na podłodze

Wnętrze, w którym podłoga jest wykonana z płytek opisywanych w artykule, będzie prezentować się niezwykle elegancko i stylowo. To nawiązanie do najnowszych trendów i tego, co można zobaczyć w katalogach wnętrzarskich oraz magazynach o urządzaniu domów. Wzór Chevron jest z jednej strony klasyczny i elegancki, z drugiej zaś świnue komponuje się z nowoczesnymi meblami i dodatkami, na przykład w industrialnym stylu. Wszędzie tam, gdzie we wnętrzu używa się zatem dodatków ze skóry, miedzi, innych metali, a także klasycznego drewna, świetnie wpasuje się też taka podłoga. Poza tym doskonale będzie prezentować się w salonie czy pokoju gościnnym, będzie też idealna do wyłożenia kuchni w salonach połączonych z kuchnią. Kto ma zaś fantazję mieć podłogę à la drewniany parkiet w łazience – powinien zdecydować się na te płytki.

Dom w klasycznym stylu

Piękne domy gdzieś we Francji, Anglii i w krajach skandynawskich – to właśnie na zdjęciach z takich rezydencji można zauważyć podłogę układaną we wzór opisywany w tym artykule. Z pewnością wiele z nich to właśnie płytki drewnopodobne, a nie drewno naturalne. Wygodne i stylowe rozruszanie, które stosuje się od dawna w obcych krajach, teraz staje się popularne też i u nas. Najwyższa pora, aby domy Polaków były stylowe, co wcale nie musi oznaczać wydanie majątku na wykończenie. Trzeba tylko szukać bardzo sprytnych rozwiązań, a płytki drewnopodobne to właśnie jedno z nich. Do zastosowania od teraz w każdym domu.

Zainspiruj się łazienką w stylu retro z płytkami Vintage albo wykończeniem mieszkania z płytaki Lastryko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *