Szklane ścianki działowe w Twoim biurze – wady oraz zalety

Każde współczesne biuro wymaga nowoczesnych rozwiązań, które podnoszą efektowność pomieszczenia. Jego prezencja w dużej mierze wpływa na komfort pracy. Szklane ścianki działowehttp://esglas.pl/szklane-scianki-dzialowe-wady-i-zalety/ – już od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sprawiają, że wnętrze nabiera elegancji oraz przestronności. Biuro staje się optycznie większe, co jest szczególnie ważne w przypadku lokali o niewielkich powierzchniach.

Jakie jeszcze zalety mają szklane ścianki działowe? I jakie wady należy wziąć pod uwagę, gdy je kupujemy?

Szklane ścianki działowe – najważniejsze zalety

Jak wyżej wspomniano szklane ścianki działowe mają wiele zalet. Właśnie z tego względu można je spotkać w ogromnej ilości biurowców. Stały się one niemal standardem tego typu miejsc. Wielu osobom szklane ściany kojarzą się właśnie z biurowcami. Jest to najlepsze potwierdzenie popularności tego rozwiązania. Dlaczego warto inwestować w szklane ścianki działowe?

– Wpływają na wielkość pomieszczenia, a dokładniej powiększają je optycznie. Dzięki szklanym ścianom mamy wrażenie, że przestrzeń się nie kończy. Nie jesteśmy z każdej strony ograniczeni ceglaną barierą, przez którą można nabawić się klaustrofobii. Jest to bardzo istotne w przypadku niewielkich powierzchni, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Osoba pracująca w biurze z szklanymi ściankami nie czuje się przytłoczona. W przypadku bardzo małych pomieszczeń warto połączyć szklane ścianki działowe z odpowiednią kolorystyką, czy też wzornictwem.

– Przepuszczają światło, dzięki czemu wnętrze jest jasne i nie wymaga dodatkowego doświetlenia w godzinach dziennych. Często praktykuje się to w przypadku pomieszczeń, które nie posiadają dostępu do okien. Dzięki szklanym i przepuszczającym światło ściankom można zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni, która jest na wagę złota. Daje nam to sporą ilość możliwości.

– Tworzą nowoczesny klimat, gdyż każde wnętrze dzielone szklanymi ściankami wydaje się mocno modernistyczne. Biurowiec zyskuje niepowtarzalnego charakteru, którego nie można podrobić. Tradycyjne ściany działowe nigdy nie będą prezentować się tak prestiżowo. Szkło to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie kojarzona z dobrym stylem. Ponadto szklane ścianki działowe dają wiele możliwości aranżacyjnych. Jest to świetna baza, do której można dopasować resztę elementów, takich jak np. wykończenie ścian oraz podłóg, meble, czy też dodatki.

– Są idealnie dopasowane, ponieważ każdy projekt tworzony jest w sposób indywidualny. Z tego względu szklanki ścianki działowe będą pasować do najbardziej nietypowych pomieszczeń. Warto dodać, że można wstawić je nie tylko w momencie budowy nowego obiektu. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wyburzenie tradycyjnych ścian, a następnie wstawienie szklanych odpowiedników.

Szklane ścianki działowe – wady

Szklane ścianki działowe to nie tylko zalety, ale również wady. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy się z nimi zapoznać. Dla wielu osób drobne minusy nie są żadną przeszkodą, jednak oczywistym jest, że każdy człowiek ma inne upodobania. Poniżej wymieniono główne mankamenty tego rozwiązania.

– Przeciwieństwo klasyki – surowe i bardzo nowoczesne klimaty nie przypadną do gustu każdemu. Wiele osób preferuje klasyczne wnętrza, czyli po prostu takie, w których wykorzystuje się standardowe rozwiązania. Szklane ściany działowe można uznać za małą rewolucję. Każdy ma prawdo do własnych preferencji. Pomimo tego, że szklane ściany są niezwykle modne, to nie sprawdzą się w każdym obiekcie.

– Szkło należy regularnie czyścić. Nie ma innej możliwości. Wiadomym jest, że biuro to miejsce reprezentatywne. Zawsze musi ono lśnić i być idealne uporządkowane. Z tradycyjnymi ścianami nie ma wielkiego problemu. Wystarczy raz w roku pomalować je na nowo. W przypadku szklanych ścianek należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu. Tylko wtedy będą one prezentować się dobrze. Zacieki, odbite ręce, czy też kurz z pewnością negatywnie oddziałuję na zmysł estetyki. Warto jednak poszukać plusów – czyszczenie szklanych ścianek działowych nie jest zbyt wymagające. Nie trzeba posiadać specjalistycznych, a zarazem drogich preparatów. Każdy, kto chociaż raz mył lustro lub okno z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem.

– Szklane ścianki przepuszczają wzrok innych osób. W wielu przypadkach jest to podstawową wadą tego rozwiązania. Prywatność jest tym, co ceni sobie wiele osób. Niektórzy nie potrafię wykonywać swoich obowiązków, gdy mają poczucie, że są obserwowani. Z drugiej strony, wiele firm umieszcza kilka osób na jednej przestrzeni. Można powiedzieć, że taka jest specyfika pracy biurowej. W wyjątkowych przypadkach można zrezygnować z przezroczystych szklanych ścianek na rzecz technologii SmartGlass. Jak to działa? Za pomocą pilota można zdecydować, czy ściany mają być przezroczyste, czy też jednolite. Dzięki temu będą one perfekcyjnie dopasowane do potrzeb. Zmiany można dokonać w dowolnym momencie. Jest to gwarancja swobody oraz komfortu na najwyższym poziomie.

Dowiedz się więcej o szklanych kabinach prysznicowych oraz jak powinno przebiegać prawidłowe czyszczenie sprzętu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *