Drzwi przesuwne szklane – ergonomia w Twoim mieszkaniu i biurze

Ergonomia pomieszczeń odgrywa obecnie znacznie większą rolę, niż kiedykolwiek. Niezależnie czy pomieszczenia te służą do mieszkania, czy jest to miejsce naszej pracy, aby pomieszczenia były funkcjonalne i dobrze się w nich przebywało – muszą być ergonomiczne. W Polsce zarówno powierzchnia mieszkalna, jak i powierzchnia użytkowa są drogie. Klienci indywidualni kupujący mieszkania decydują się często na zakup mieszkań mniejszych, niż początkowo zakładali. Inwestorzy, którzy potrzebują przestrzeni pod biura muszą wybierać te jak najmniejsze, aby pasowały idealnie pod zatrudnianą liczbę pracowników. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy liczba pracowników wzrasta. Jak się jednak okazuje możemy o brakującą przestrzeń do pewnego stopnia walczyć za pomocą innych metod, niż zakupienie większego mieszkania lub biura.

Ergonomia w stylu japońskim

Walcząc o przestrzeń designerzy patrzą najczęściej w kierunku Japonii. Japonia jest stosunkowo niewielkim krajem, który ma bardzo dużą liczbę mieszkańców. Szczególnie w dużych miastach przestrzeni do życia brakuje. Z tego powodu Japończycy wymyślili wiele metod, dzięki którym mogą przestrzeń po części uzyskać. Do metod tych mogą należeć łóżka i stoły chowane w ścianach, drzwi przesuwne szklanehttp://esglas.pl/oferta/drzwi-przesuwne-szklane/. Z wymienionych metod warto jest zwrócić szczególną uwagę na drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne szklane – dowiedz się więcej

Drzwi przesuwne są wartym uwagi zagadnieniem z kilku powodów:

– rozwiązanie to jest stosunkowo tanie;
– można je zastosować niemal wszędzie;
– materiał drzwi może być różny (popularne w biurach są drzwi przesuwne szklane);
– montaż można w domu wykonać własnoręcznie;
– oszczędzają bardzo dużo miejsca;

Drzwi przesuwne przede wszystkim są elementem, który przylega ściśle do ściany. Z tego powodu ich otwieranie oraz zamykanie nie stwarza większych problemów, same w sobie również nie zajmują miejsca w ciągu komunikacyjnym, kiedy są otwarte, lub kiedy są otwierane i zamykane. Zaleta ta jest tym większa im mniejszą przestrzenią dysponujemy. W wąskich korytarzach drzwi przesuwne są elementem wręcz zwiększającym bezpieczeństwo. Niejedna osoba idąc takim korytarzem dostała lub nieomal nie „dostała w nos” znienacka otwieranymi drzwiami.

Drzwi przesuwne szklane

Kiedy walczymy o przestrzeń, powinniśmy skupić się nie tylko na walce o metry kwadratowe wolnego miejsca, ale również o subiektywne odczucie tej przestrzeni. Kiedy zrealizujemy cel pierwszy, możemy umieścić nieco więcej ludzi w tej samej przestrzeni. Cel drugi za zadanie ma przede wszystkim sprawić, aby ludziom w tej przestrzeni przebywało się komfortowo. Tendencja większości ludzi jest taka, że przebywa się im dobrze w jasnych i dobrze oświetlonych światłem naturalnym pomieszczeniach. Efekt ten mogą zapewnić drzwi przesuwne szklane.

Drzwi przesuwne szklane oprócz wspomnianej ergonomii, zapewniają możliwość przepuszczania promieni słonecznych, dzięki czemu nasze pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Ponadto większość ludzi jak już wcześniej wspomniano, zdecydowanie lepiej się czuje kiedy w pomieszczeniach jest więcej światła naturalnego. Ma to ogromne znaczenie głównie w miesiącach jesiennych, zimowych oraz wczesnowiosennych. W tych miesiącach światła słonecznego jest bowiem najmniej. Drzwi szklane oferują również estetykę jakiej nie są w stanie dorównać drzwi z innego materiału. Szkło możemy piaskować oraz barwić. Z połączenia tych dwóch technik można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Drzwi szklane przesuwne mogą być dzięki temu uformowane we wspaniałe krajobrazy lub dzieła sztuki, a co ważniejsze mogą być dzięki temu stosowane w pomieszczeniach, w których potrzebujemy maksimum prywatności (takich jak łazienka lub sypialnia). Takie drzwi są esencją pierwotnego designu, który obecnie zatracił swoją pierwotną formę. W swych korzeniach bowiem, design był sztuką tworzenia rzeczy w pierwszej kolejności użytecznych, w drugiej kolejności ładnych, w trzeciej w miarę tanich. Współczesny design niemal wyrzucił trzecią część, a dwie pozostałe zamienił miejscami. Drzwi szklane przesuwne są jednak czystą definicją pierwotnego designu.

Czytaj więcej na: http://campnine.pl/drzwi-wahadlowe-szklane-rozwiazanie-do-biura/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *